Малий герб УкраїниМалий герб України
Герб Біловодської громадиГерб Біловодської громади
Перейти на портал державних послуг "Дія"Перейти на портал державних послуг "Дія"

gov.ua

Місцеве самоврядування України

Старобільський район, Луганська область

no altno alt

Біловодська селищна військова адміністрація

 

Перейти на сторінку "єВідновлення" вебсайтаПерейти на сторінку "єВідновлення" вебсайта
Перейти на сторінку "Про безбар'єрність" вебсайтаПерейти на сторінку "Про безбар'єрність" вебсайта

 

Для багатьох переселенців культурні події стають не лише джерелом емоційної підтримки, а й можливістю відчути себе частиною єдиного українського культурного простору, подолання ізоляції та повернення до звичного ритму життя.

 

Минулими вихідними ВПО з Луганської області взяли участь у Рівненському літературному форумі, перша частина якого відбулась у мальовничому парку Молоді (Лебединка). На сцені зібралися талановиті письменники, поети, літератори та митці, які дарували присутнім силу українського слова.

 

На заході прозвучали твори як для дорослих, так і для дітей. Зокрема, малеча слухала «Корнієві казки» у виконанні Корнія Демидюка в супроводі лірника Андрія Ляшука. Також були представлені тексти, присвячені війні, героїзму та втратам, які глибоко торкнули серця слухачів.

 

Атмосферу свята доповнили виступи творчих колективів Рівного, а також вистава «Фарбований лис» від Рівненського обласного академічного театру ляльок.

 

Особливу увагу публіки привернув концерт Дмитра Лінартовича — українського поета, барда, актора театру і кіно, офіцера ЗСУ, друга Біловодської громади. Його авторські пісні та співана поезія стали емоційною кульмінацією вечора.

«Глибоке співпереживання, захоплення творами місцевих поетів — люди «вбирали поезію», співпереживали душею з митцями», — поділилася враженнями пані Лариса, одна з відвідувачок події.

 

У неділю в мистецькому центрі «Євро-Арт» відбулася творча зустріч з Дмитром Лінартовичем, який презентував свою збірку «Словоспів».

 

«Це — українське єство», — сказав автор про свою книгу, що народилася у війні. У ній — солдатські будні, щирі переживання та впевненість у перемозі. Прозвучали твори «Курс молодого бійця», «Окопище», «Медсестра», «Капелан», «Сапер», «Серденько», «Моя подруга гітара», «8 метрів» та інші — у форматі поезії й пісні, під акорди улюбленої гітари.

 

Завершенням події став благодійний аукціон, де було представлено дві картини сучасних українських художників. Серед них — робота Олександра Бобришева, одного з провідних акварелістів світу, яка отримала назву «По килиму зеленому» просто під час заходу. Всі зібрані кошти були передані на потреби побратимів військового.

 

«Вірші справляють сильне емоційне враження, у віршах не просто відчутна художня форма — це ще й спосіб говорити про відповідальність і життя в складні часи. Його читання сформувало справжній життєвий діалог між автором та слухачем, що створило надзвичайну атмосферу заходу», — зазначила Руслана Багінська, завідувачка Сектору культури, молодіжної політики та спорту Біловодської СВА, ініціаторка та організаторка залучення ВПО до події.